ГоловнаСпортФутбол АрхівЧУМАКЕВИЧ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
com_960_360.jpg
u-13.jpg
com2_960_360.jpg

Нові оголошення

Віддам котенята безкоштовно
( / Інші оголошення)

Віддам котенята безкоштовно
07-06-2018

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
( / Інші оголошення)

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
03-05-2018

Наш канал на Youtube

 

Перегляди статей
52789

Народився 6.04.1953 року у с.Хотівка, Кременецького району, Тернопільської області. Проживає у с.Сапанів, Кременецького району, Тернопільської області.

"Футболом я почав займатися ще зі шкільних років (тренер, учитель фізкультури - В.Й.Куницький). Грав за спортсменів Сапанівської восьмирічки у районних змаганнях із футболу серед школярів.

Із 1968 року став виступати за футбольну команду к-пу імені Радянської Армії (с.Сапанів), брав участь у фінальних змаганнях облради ДСТ "Колос".

Наступного ж року у складі сапанівчан був чемпіоном району з футболу, що проводила райрада ДСТ "Колос" (голова -Г.М.Скакальський).

Тоді ж грав разом із Володимиром Крисевичем, Михайлом Ткачуком, Юрієм Горецьким, Миколою Соболевським, Василем Кравчуком, Юрієм Чайкою, Василем Петручком, Василем Чернявським та іншими спортсменами.

У 1971 році ми захищали честь району у першості облради ДСТ "Колос". Юнацька команда Сапанівської восьмирічної школи (вчитель фізкультури - В.Куницький) стала переможцем районних та обласних змагань на приз клубу "Шкіряний м'яч".

Наступного ж року сапанівчани виграли першість райради ДСТ "Колос" із футболу.

Розповідає Олександр Васильович: "У 1973 році футбольна команда місцевої восьмирічки знову завойовує перше місце в обласних змаганнях на приз клубу "Шкіряний м'яч". Добрим словом хочу згадати й багатолітнього тренера дорослої та юнацької футбольних команд, учителя фізкультури Всеволода Йосиповича Куницького.

Із 1974 року "Сокіл" (с.Сапанів) почав виступати у першості області з футболу другої групи. Восени сапанівчани втретє стають чемпіонами району з футболу. Тоді ж у складі кременчан я змагався у товариському матчі із ветеранами відомого "Динамо" (Київ)".

Наступного ж року сапанівський "Сокіл" колгоспу імені Радянської Армії (голова - М.К.Нікітюк) виборов першість обкому профспілки працівників сільського господарства й заготівель та облради ДСТ "Колос" із футболу.

"У 1976 році "Сокіл" (с.Сапанів) виграв фінальну зустріч Кубка області з футболу "Золотий колос" і як володар цього призу захищав честь Тернопільщини на республіканських змаганнях. Згідно жеребу, у першому поєдинку нам випало зустрітися із командою обласного центру Чернівців - "Сільмаш". По всій Буковині збирали сільських футболістів, але ми (своїм складом) хоч і за сумою двох матчів програли, зате виступили гідно. Вдома "соколята" виграли з результатом 2:1 (один із голів на моєму рахунку), натомість на виїзді програли -1:3 (також я забив м'яч). Сапанівчани "засвітилися" в Україні. Тоді ж нам знову не було рівних у чемпіонаті району з футболу.

Наступного ж року "Сокіл" вкотре виборов Кубок району "Золотий колос". Я виступав за кременецьких футболістів у товариській зустрічі проти львівських "Карпат".

У спортивному сезоні 1978 року у першості області з футболу (II-група) ми поділили друге й третє місця з "Колосом" села Киданці, Збаразького району, набравши із ним одинакову кількість очок. У команду "влилися" Володимир Соколовський, Степан Крисевич, Володимир Довш, Сергій Мазурчук, Андрій Паляниця, Ігор Чорнобай. Сапанівчани знову стали чемпіонами району з футболу", - ділиться спогадами Олександр Чумакевич.

Із 1980 року сапанівський "Сокіл" виступав у першій групі чемпіонату області з футболу, де поряд із основним складом грав дублюючий. За юнаків змагалися: Володимир і Всеволод Штука, Василь Казмірук, Сергій Чернявський, Юрій Савчук,Володимир Богута, Ігор Дикун, Олександр Коломиєць, Анатолій Костюк та інші спортсмени.

У 1984 році "Сокіл" (с.Сапанів) як володар Кубка району ДСТ "Колос" зустрічався із чинним чемпіоном - "Кременем" (с.Радянське) у Суперкубку району з футболу. Зігравши внічию на виїзді та перемігши вдома, сапанівчани здобули цей приз.

Поповнившись молодими виконавцями, футболісти к-пу імені Радянської Армії стали чемпіонами району з футболу 1987 року.

"Я багато забивав м'ячів, практично не йшов із футбольного поля без гола. Грав до 45 років.

У 1974-1978 роках навчався у Тернопільському педагогічному інституті на факультеті "Фізичне виховання".

Із 1981 року й до сьогодні працюю вчителем фізичного виховання Сапанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Багато моїх вихованців захищали й захищають честь рідного села у багатьох футбольних змаганнях.

Інструктором зі спорту колгоспу імені Радянської Армії був із 1978 по 2006 рік.

Із 1983 року й до сьогодні суджу поєдинки Кубка, першості району з футболу та міні-футболу.

Як головний рефері у 2007 році обслуговував товариський футбольний матч збірних ветеранів Кременця та львівських "Карпат".

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]