ГоловнаСпортФутбол АрхівСВИРИД АНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ
com_960_360.jpg
u-13.jpg
com2_960_360.jpg

Нові оголошення

Віддам котенята безкоштовно
( / Інші оголошення)

Віддам котенята безкоштовно
07-06-2018

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
( / Інші оголошення)

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
03-05-2018

Наш канал на Youtube

 

Перегляди статей
52777

Народився 10.10 1954 року в м.Орджонікідзе, Дніпропетровської області. Проживає у с.В.Млинівці, Кременецького району, Тернопільської області.

Футболом А.Свирид почав займатися з дитячих років.

Згодом його батьки переїхали у м.Дубно, Рівненської області, де у 1971 році він виступав за місцевий колектив "Цукровик" у першості та Кубку району з футболу.

Із 1972 по 1974 рік проходив службу у лавах Радянської Армії. Грав із Володимиром Блажком (зараз кременчанином) за футбольну команду м.Рені, Одеської області у чемпіонаті Ізмаїльського району.

У 1974 році батьки знову змінюють місце проживання, переїжджаючи у с.Радянське (с.В.Млинівці), Кременецького району, Тернопільської області.

Після демобілізації з армії Анатолій Свирид разом із Ростиславом Кічором, Олександром Чернявським, Володимиром Шевчуком, Василем Плетюком, Ярославом Попілевичем, Володимиром Левицьким, Володимиром Соколовським, Сергієм Кіндратюком, Володимиром Довшем, Леонідом Ліснічуком змагався за місцеву команду "Зоря" у різних футбольних баталіях.

На запрошення О.Чумакевича із 1974 року почав виступати за "Сокіл" (с.Сапанів) у першості, Кубку району з футболу, чемпіонаті Тернопільщини другої групи та обласному Кубку імені І.Дворсьдого.

У команді грав на позиції лівого нападника із сапанівчанами Олександром Чумакевичем, Василем Кравчуком, Юрієм Чайкою, Степаном Петручуком, Миколою Чугункіним, Василем Чернявським, Олександром Ігнатовим, Василем Мазурчуком, Леонідом Циганком, Миколою Ліснічуком, Миколою Дудиком; своїми односельчанами Олександром Чернявським, Володимиром Шевчуком, Ростиславом Кічором, Володимиром Соколовським, підлісчанином Володимиром Довшем та Володимиром Левицьким й Андрієм Паляницею із Кременця. Тренував спортсменів В.Й.Кумицький; Анатолій Свирид багато забивав (були випадки, що відзначався трьома голами за матч).

Батьки у цей час будувалися й він "тікав" із дому на тренування та футбольні поєдинки.

А.Свирид згадує епізод 1975 року: "На календарний матч чемпіонату області (друга група) у с.Коронець, Монастириського району ми виїжджали грузовим автомобілем ГАЗ-51, вмостившись у кузові на тюках сіна. У кабіні із водієм перебував представник сапанівчан В.Куницький. "Сокіл" переміг із рахунком 2:0".

Тоді ж із цим колективом він став переможцем першості обкому профспілки працівників сільського господарства й заготівель та облради ДСТ "Колос" із футболу.

Анатолій Дмитрович розповідає: "У січні 1976 року із "Цукровиком" (цукровий завод), де я працював водієм, виграв районні змагання з міні-футболу. За цукроварів (на фото) виступали: зліва направо - Анатолій Свирид, Олександр Чернявський, Володимир Шевчук, Ростислав Кічор, Володимир Левицький, Віктор Тичинський".

Тоді ж із саланівським "Соколом" він виборов Кубок області з

футболу "Золотий колос" і як переможець брав участь в аналогічних республіканських змаганнях.

"Згідно жеребу, нам дістався чернівецький "Сільмаш" - команда обласного центру. Вдома, на кременецькому стадіоні, ми виграли з рахунком 2:1, а на виїзді зазнали фіаско -1:3. У наступний тур пройшли буковинці. Але це був великий успіх сільської команди, не кожний колектив виступав у Кубку України", - ділиться спогадами А.Свирид.

Грав він у футбол за своє рідне село, виборював кубки {на знімку). Зліва направо: Юрій Якимович, Володимир Довш, Сергій Попі/іевич, Ростислав Кічор, Василь Плетюк, Анатолій Свирид, Олександр Чернявський та Володимир Медведєв.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]