ГоловнаВажливо знатиЯкою має бути нормативна температура у навчальних закладах?

Нові оголошення

Віддам котенята безкоштовно
( / Інші оголошення)

Віддам котенята безкоштовно
07-06-2018

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
( / Інші оголошення)

Продам культиватор, прицеп до ЗІЛ,бочку
03-05-2018

Наш канал на Youtube

 

Перегляди статей
52764

У зв’язку з пониженням температури атмосферного повітря, враховуючи підвищення захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції є необхідність згадати вимоги по дотриманню температурного режиму, зокрема в дитячих навчальних закладах. У відповідності до вимог чинного санітарного законодавства, зокрема відповідно до «Санiтарного регламенту для дошкiльних навчальних закладiв», затвердженого наказом Мiнiстерства охорони здоров’я України 24 березня 2016 року №234, оптимальною температурою у групових осередках дошкiльних навчальних закладів є +19–23°C, у залах для занять музикою та фiзичною культурою +18–19°C, у теплих переходах – не менше +15°C і у примiщеннях, що займають кутове положення або знаходяться в торцi будівлі дошкiльного навчального закладу, температура повiтря повинна бути не менше +21°C. Природна вентиляція приміщень дошкiльних навчальних закладів має здiйснюватись через вентиляцiйнi канали. Окремi системи вентиляції повиннi бути в харчоблоцi, iзоляторi, роздягальнях і туалетних кiмнатах.

За вiдсутностi дiтей, приміщення дошкiльних навчальних закладів повиннi періодично провiтрюватися. Ефективним є наскрiзне або кутове провiтрювання. Забороняється провiтрювання через туалетнi кiмнати. Тривалiсть провiтрювання залежить вiд температури зовнішнього повiтря, напрямку вiтру та ефективностi роботи опалювальної системи. Наскрiзне провiтрювання має проводитися кожнi 1,5–2 години, тривалiстю не менше 10 хвилин. У спальнях наскрiзне провітрювання здiйснюється до та пiсля сну дiтей.У холодну пору року провiтрювання повинно бути закiнчене не пізніше нiж за 30 хвилин до приходу дітей iз занять або з прогулянки i за 30 хвилин до сну. Пiсля короткочасних провiтрювань допускається зниження температури повiтря у групових осередках до +19°C для дiтей 4–5 рокiв i до +18°C для дiтей старше 5 рокiв. Вiдносна вологiсть повiтря в примiщеннях, де перебувають дiти, повинна бути в межах 40–60%.

Лабораторний контроль показників мiкроклiмату (температура, вологiсть) у дошкiльних навчальних закладах органiзовує засновник (власник) не рiдше двох разiв на рiк.

Для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, прогулянки на вулицi дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16°C. Прогулянки на вiдкритому повiтрi повиннi проводитися не рiдше 2 разiв на день. Оптимальний час перебування на вiдкритому повiтрi – 3,5–4 години на день з достатньою руховою активнiстю. Допускається скорочення тривалостi перебування на свіжому повiтрi при погiршенні самопочуття, стану здоров’я дiтей та при ускладненні метеоумов.

Стосовно загальноосвітніх навчальних закладів –з метою попередження респіраторних захворювань у школярів, органами місцевого самоврядування мають приймати рішення щодо тимчасового призупинення навчання учнів початкових класів – при зниженні температури повітря до мінус 20°C, при швидкості руху повітря 5 м/с і при вологості повітря вище 80%, для учнів 5-12 класів – при температурі повітря мінус 24°C.

Відповідно до п. 5.5.«Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу»(ДСанПіН 5.5.2.008-01) у приміщеннях шкіл відносна вологість повітря має бути 40-60%; температура повітря в класах і кабінетах 17-20°C, в майстернях з обробки металу і дерева 16-18°C, в спортивному залі 15-17°C, в роздягальнях при спортивному залі 19-23°C, в актовому залі 17-20°C, в бібліотеці 16-18°C, в медичних кабінетах 21-23°C, в рекреаціях 16-18°C, в спальних приміщеннях 18-20°C; в умивальних 20-23°C; у вестибюлі, гардеробі 16-19°C; в туалетах 17-21°C; в душових не нижче 25°C.

Можливе проведення занять фізичною культурою з учнями 1-4 класів в холодні пори року на вулиці при температурі повітря не нижче мінус 8°C, 5-7 класів – не нижче мінус 12°C, 8-12 класів – не нижче мінус 15°C.

Відповідальність за виконання санітарних правил і норм покладається на керівника навчального закладу. Щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм здійснює керівник та медичний персонал навчального закладу, а також відповідальна особа, призначена наказом керівника закладу. Окрім того, відповідальним особам слід приділяти увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, обморожень, а саме: розчищенню територій і під’їзних шляхів до навчальних закладів від снігу і криги, а також організації підвезення дітей на «шкільних автобусах».

Джерело https://realno.te.ua/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]